Wojewódzkie Urząd Pracy rozpoczynają organizację szkoleń dotyczących dofinansowania na otwarcie działalności gospodarczych w Polsce.

Jednym z takich urzędów jest m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, który organizuje szkolenie pt. Jak otworzyć firmę w Polsce? w ramach inicjatywy sieci Europejskich Publicznych Służb Zatrudnienia pn. „Europejskie Dni Pracodawców 2022″ dla obywateli Ukrainy zainteresowanych otwarciem firmy w Polsce.
 
Podczas szkolenia będzie można uzyskać informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz procedur związanych z jej rozpoczęciem i prowadzeniem w Polsce. Zostaną również poruszone kwestie zobowiązań przedsiębiorców wobec urzędu skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
Szkolenie zaplanowane jest na 20 maja 2022 r. w godz. 10.00-12.00 w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach. Zapisy prowadzone są drogą mailową: poradnictwo@wup-katowice.pl oraz telefoniczne:  32 757 33 89; 32 757 33 40. Szkolenie zostanie przeprowadzone w języku ukraińskim.

Każdego obywatela Ukrainy chcącego budować swoją przyszłość w Polsce zapraszamy do sprawdzania Powiatowych Urzędów Pracy przynależnych dla swojego miejsca zamieszkania.

Do złożenia wniosku na dofinansowanie na otwarcie działalności gospodarczych w Polsce oraz otwarcie działalności w Polsce potrzebny Ci…. numer PESEL! To wszystko 🙂
 
Jeżeli jesteś zainteresowany napisaniem wniosku na dotację na otwarcie działalności gospodarczej napisz do mnie!

Skip to content