})(window,document,'script','dataLayer','GTM-W974NWP4');

Nabór wniosków na otwarcie działalności z dofinansowaniem we Wrocławiu wciąż trwa. Jaką kwotę można uzyskać we Wrocławiu i na co można otrzymać dofinansowanie?

Dotacje na otwarcie firmy - PUP Wrocław. Piszemy wnioski do Urzędu

W 2023 r. PUP Wrocław udziela dotacje w wysokości ok. 35 000,00 zł. Obecnie urząd pracy nie posiada większej kwoty na udzielenie dotacji.

Aktualny wniosek można pobrać ze strony https://wroclaw.praca.gov.pl/dokumenty-do-pobrania.

PUP Wrocław – na to nie można otrzymać dofinansowania?

Urząd pracy we Wrocławiu na swojej stronie nie udostępnia regulaminu otrzymania dotacji na otwarcie działalności. Jednak my wiemy, że we Wrocławiu dotacji nie udziela się na zakup:

 • sprzętu używanego,
 • sprzętu przeznaczonego na wynajem,
 • materiałów eksploatacyjnych oraz produktów do sprzedaży w wysokości przekraczającej 30% dotacji,
 • od osób spokrewnionych,
 • kasy fiskalnej.

Ale także na:

 • pokrycie kosztów transportu,
 • bieżące koszty prowadzenia firmy (czynsze, ZUS, podatki, wynagrodzenia, paliwo, abonamenty itp.),
 • wyposażenie stanowisk pracy zatrudnianych pracowników,
 • w przypadku lokalizacji firmy w miejscu zamieszkania, dotacji nie można przeznaczyć na remont i adaptację. W przypadku zakupu mebli – dopuszczalne są jedynie meble stanowiące bezpośrednio stanowisko pracy (np. fotel biurowy, biurko, szafka na dokumenty).

Dotacje na otwarcie firmy – PUP Wrocław – na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Jeżeli na etapie pisania wniosku mamy już wybranych podwykonawców czy też planujemy zakup jakichkolwiek usług załącz ofertę firmy z wyceną takiej usługi.

Środki z dotacji można przeznaczyć na np. stworzenie strony internetowej, projekt logo, reklamę outdoorową czy na samochodzie, druk materiałów reklamowych typu ulotki. Można także wykorzystać dofinansowanie na Google Ads jednak usługę musi wykonać firma zewnętrzna.

Wniosek o dofinansowanie na otwarcie firmy we Wrocławiu – ważne informacje

Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę: dotacje na otwarcie firmy – PUP Wrocław?

 • Powiadom swojego doradcę zawodowego o planach złożenia wniosku. Urząd może oczekiwać, że takie spotkanie odbędziesz przed złożeniem wniosku.
 • Wniosek pozostaw w formie pdf niezmiennej. Z uwagi na jego ograniczoną objętość rekomendowanym przez PUP Wrocław rozwiązaniem jest utworzenie dodatkowego załącznika w postaci uzupełnień do wniosku. Wniosek z takimi uzupełnieniami powinny całościowo tworzyć kompletny biznes plan przedsięwzięcia.
 • Pamiętaj, że jednym z kluczowych kryteriów przy ocenie wniosku jest doświadczenie zawodowe lub wykształcenie zgodne z planowaną działalnością firmy. Zadbaj o potwierdzenie kwalifikacji (np. poprzez certyfikaty lub oświadczenie o współpracy).

Niestety PUP Wrocław nie udostępnił publicznie regulaminu dotacji. W większości bardziej skomplikowanych przypadków decyduje więc opinia urzędnika. Zachęcamy do napisania do nas jeśli szukasz aktualnych informacji o dotacjach we Wrocławiu lub zadzwoń jeśli chcesz abyśmy napisali wniosek.