})(window,document,'script','dataLayer','GTM-W974NWP4');

Zapraszamy do składania wniosków o dotację na otwarcie firmy w  Lwówku Śląskim. Ze strony Urzędu Pracy w Lwówku Śląskim dowiesz się, czy obecnie prowadzony jest nabór wniosków dotacyjnych.

Pisanie wniosków do Urzędu Pracy | Dofinansowania | PUP
graf. www.lwowekslaski.praca.gov.pl

W jakiej formie dostępne jest wsparcie dla bezrobotnych planujących własny biznes w Lwówku Śląskim?

Starosta może przyznać środki jednorazowo na rozpoczęcie działalności gospodarczej, które nie przekroczą 600% przeciętnego wynagrodzenia.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie na działalność gospodarczą?

Bezrobotny musi złożyć wniosek wraz z niezbędnymi załącznikami. Jest to m.in. biznesplan, czy też załącznik de minimis. Załączniki te składa się wraz z wnioskiem do Powiatowego Urzędu Pracy w Lwówku Śląskim (PUP). Beneficjent ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie może bez uzasadnionej przyczyny odmówić propozycji zatrudnienia. Ponadto, nie może otrzymać wcześniej pożyczki z Funduszu Pracy ani innych publicznych funduszy na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej. A na co można przeznaczyć dotację? Dowiedziecie się z naszego bloga.

Ile się czeka na decyzję o dofinansowanie z urzędu pracy?

Decyzja w sprawie wniosku zapada w ciągu 30 dni od daty jego złożenia i należy do dyrektora PUP.

Warunki umowy o wsparcie

Osoba, która otrzymała wsparcie na rozpoczęcie działalności, musi prowadzić działalność bez przerw i zawieszeń przez co najmniej 12 miesięcy. Data rozpoczęcia działalności to data zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej. Ponadto, przedsiębiorca musi udokumentować i rozliczyć wydatkowanie otrzymanych środków zgodnie z ich przeznaczeniem w określonym terminie.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą w zrozumieniu procesu uzyskiwania wsparcia na start własnej działalności. W razie pytań zawsze można skonsultować się z PUP. Powodzenia!

Skip to content