Do 18 października 2023 r. trwa nabór wniosków o otrzymanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Nabór wniosków o dotację na rozpoczęcie działalności w Gdańsku ogłasza możliwość składania wniosków o otrzymanie jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Termin składania wniosków to od 16 do 18 października 2023 r.

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski osób do 30. roku życia. Przed udziałem w projekcie będą musiały przejść test umiejętności cyfrowych przeprowadzony przez doradcę klienta Działu Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego. Każdy wnioskodawca musi ukończyć kurs uzupełniający kompetencje cyfrowe.

Osoby do 30. roku życia, które otrzymają wsparcie, muszą związać je co najmniej z jedną z Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP):

  1. Technologie offshore i portowo-logistyczne (ISP 1). Są to takie zawody jak: logistyka, mechanika samochodowa, lektor języka obcego.
  2. Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacjami (ISP 2). Są to takie zawody jak: robotyka, grafika komputerowa, automatyka, animator, programowanie.
  3. Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie (ISP 3). Są to takie zawody jak: działalność architektoniczna, montaż konstrukcji stalowych, montaż instalacji fotowoltaicznych, elektrycznych, działalność w zakresie prac brukarskich, budowlanych, zbrojarskich, ślusarskich, spawalniczych, itp.
  4. Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia (ISP 4). Są to takie zawody jak: trener personalny, fryzjerstwo, kosmetyka i kosmetologia, opieka nad osobami starszymi.

Warunkiem przystąpienia do naboru jest poprawne wypełnienie i złożenie wniosku o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej.

Skip to content